O projektu

Projekt "Jsem tvůj nový kamarád" vznikl především proto, aby pomáhal. Klademe si za cíl být tu především pro děti. O čem tedy "Kamarádi" jsou? Chceme pomoci dětským pacientům, ale nejen jim. Chceme, aby se jim dařilo lépe se vyrovnat s novou životní situací. Situací, do které se tím, že prodělaly orgánovou transplantaci, dostaly.

V tomto okamžiku přicházíme na scénu my. Pro malé pacienty jsme připravili batůžek "Jsem tvůj nový kamarád", který bude obsahovat to nejdůležitější. V prvé řadě knížku, která je psána jazykem dětem srozumitelným a je doplněna veselými ilustracemi. Knížka se stane jakýmsi průvodcem, který pacienta obeznámí s nastalou situací. S tím, co se stalo, co se bude dít dál a jestli se pro něj něco mění. Seznámí ho s tím, jak o sebe pečovat a jak dále nakládat se svým zdravím. Neméně důležitou součástí balíčku je ovšem plyšová hračka v podobě orgánu, který byl transplantován. Zde musíme zmínit spolupráci se společností I Heart Guts, která je naším partnerem, autorem a dodavatelem plyšových orgánů. Hračku vnímejme jako takový oslí můstek k tomu, aby se pacient s novou situací vyrovnal a snáze se s ní ztotožnil. Plyšák se zkrátka stane parťákem, který bude nad dítkem ve dne v noci držet stráž.*plyšové orgány od společnosti I Heart Guts

                   

INFORMACE

Přátelé, kamarádi! Moc si vážíme vašeho zájmu. Nevnímejte následující řádky jako pokus o žebrání nebo nějakou nátlakovou akci. Je to zkrátka jen informace pro Vás.

Pokud máte zájem nás finančně podpořit, pak v záložce KONTAKTY naleznete číslo bankovního účtu, na který můžete přispět. Rozhodnete-li se tak, potom do zprávy pro příjemce uveďte prosím vaše jméno a e-mail.

Předem všem moc děkujeme!

Kamarádi